Jdi na obsah Jdi na menu
 


   Dlouho očekávaný den se přiblížil a nastal shon. Byla to sobota 15.8.2009, kdy slavila naše osada 55. výročí založení a pořádala Velký táborový oheň. Kamarádi tam nahoře, ve věčných lovištích, nám museli pořádně držet palce, neboť počasí bylo jako vymalované  to jak přes celý den tak i v noční době. Přípravy na oheň začaly hned v pátek. Stavěly se stánky, navozilo se pivo, připravoval se guláš. Každý si upravil svůj stánek. Druhý den již v 8.00 hodin přišli do osadní boudy znova a pokračovalo se v přípravě. Nainstalovala se elektřina do stánků, připravilo se místo pro kapely, a hlavně se stavěla hranice. Když bylo vše v odpoleních hodinách připraveno nastala nervozita, jak všechno dopadne a zda se na něco nezapomělo.

.

       Tady je potřeba poděkovat všem, kdo se na přípravě táboráku podíleli, protože to byl nápor vlastně na pátek odpoledne, celou sobotu i v noci ale také pří balení a úklidu v neděli. Nebudu zde jmenovat jednotlivce, každý ví kdo tam byl, a těm osadníkům, kteří se z jakéhokoliv důvodu nemohli příprav zúčastnit ale přispěli alespoň zaplacením příspěvků, nebo přispěním věcí do tomboly též děkujeme. Doufáme, že ostatním naším bývalým osadníkům, kteří se přišli na táborák bavit, se to alespoň líbilo, a toto myslíme upřímně. 

.

       V 17.00 hodin přijeli první muzikanti a nervozita se začala uklidňovat. Přijely celkem čtyři skupiny. Zlatý orel, Trio Kladno, U kvintet Unhošť a Kamarádi od Pelců ze Švermova. Jejich vystoupení byla bezvadná a podle ohlasů se jejich vystoupení velmi líbila. Děkujeme jim tímto za přispění ke zdaru našeho ohně a doufáme že i jim se na naší osadě líbilo a byli spokojeni.

        Ve 20.00 hodin šerif přivítal přítomné, vzpomněl zesnulých kamarádů, představil skupiny a vydal pokyn k zapálení ohně. Po vzplanutí ohně zahrál Zlatý orel Vlajka vzhůru letí, byla vztyčena pamětní osadní vlajka a potlach k 55. výročí založení osady Dědkův vrch byl zahájen. Následně byly přijaty gratulace a pozdravy z jiných osad a byly předány pamětní vlajky. Táborák byl zahájen a všechny kapely se po zahrání serie, většinou známých písniček, postupně vystřídaly. Potlach pokračoval až do 02.00 hodin ráno, kdy se začali rozcházet i poslední návštěvníci. Jako poslední se rozcházeli ve  04.00 hodin ráno pořadatelé.

.

         Všichni pořadatelé doufají, že se Vám akce líbila a byli jste spokojeni, protože jsme akci pořádali hlavně pro Vás a pro Váš odpočinek a relaxaci. Pokud má někdo nějaké připomínky tak ať si je nechá pro sebe, protože měl možnost se příprav osobně zúčastnit a případné závady odstranit osobně a předem. Všem spokojeným děkujeme za účast a těšíme se na Vaši přítomnost na dalších akcích.  

Hyfi a Šerif Karel

 

Náhledy fotografií ze složky Táborák 2009